sonforum.org

Anasayfa Facebook Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   sonforum.org > TARİH - KÜLTÜR ve SANAT > Şiirler ve Yazılar
Kayıt ol Google Üye Listesi Market Girişi

Şiirler ve Yazılar Beğendiğimiz yada yazdığımız şiir ve yazıları burada paylaşabiliriz.

Yeni Konu aç  Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 02-26-2009, 22:24   #1
Kullanıcı Adı
Hasret
Standart Çünkü Ben Vefasızların İnadına Adam Gibi Seviyorum

Bir parça keder..
Bir tutam göz yaşı..
Kararınca özlem..
Kıv..... göre vefasızlık iksiri..
Sayısız ayrılık zincirleriyle örülü bir kab da karıştırıyorsunuz...
Üzerine, buram buram tüten hasret...
Ve işte sizlere YÜZSÜZ YÜREK...

Ne acılara doyum oluyor, ne de göz yaşlarının kekremsi tadına..
Her şeye alışılıyor zamanla.. Gelenlere 'hoşgeldin', gidenlere sessiz bir 'elveda'...
'Ben ayrılıkların şairiyim' diyor usta.. Bana da yakışıyor galiba..

Vedalara doymuyor bu yüzsüz yürek, her gelen kanatıyor da 'bana mısın' demiyor.. Her kanama bir iz bırakıyor da, yine de silmesini beceriyor...
Tıpkı senin gibi..

Şimdilik bıraktım ağlamayı, belki başka bir son baharda, göz yaşlarımla yine sel basar Ankara'yı.. Ya da kim bilir, belki başka bir vefasız dindirir senin yarattığın kanamaları...

Dedim ya.. Yüzsüzleşti yüreğim...
Ne sevmekten utanıyor, ne de vefasızlıktan... Köşe başında bekleyen, ağlayan bir çocuk gibi gözlerimin içine bakan ayrılığı, her defasında bağrına basıyor... Ne 'gitme' diyebiliyor gidenin ardından, ne de sözü geçiyor kendine...

Yorulmuyorum aşkı kovalamaktan, yüreğimden yeniden akacak olan kanların yeni kanallarını inşaa ediyorum şu günlerde.. Tadilat var yüreğimde... Yeni umutlar buluyorum aldırmadan umutsuzluklarıma... Yeni filizler büyütüyorum vefasızlara, gelip koparıp, savursunlar diye... Mavinin tüm tonlarıyla boyuyorum yüreğimi, biri gelip yine kana bulasın diye...

Güneşle anlaşma yaptım bir kaç gün önce, bir müddet doğmayacak sabahlarıma.. Yıldızlarla senet imzaladım, ben dilek tutana kadar kaymayacaklar gök yüzünden... Ve yağmurlar... söz verdiler, benim göz yaşlarımla birleştiklerinde yeni bir felaket olmasın diye yağmayacaklar...

Görüyorsun değil mi? Bir gidiş nelere mâl oluyor...

Sakın ha...
Sakın heveslenme bitti diye..
Ben gönderene kadar bendesin, gidemezsin hiç bir yere.. Kafana göre takılıp 'elveda' diyorsun ya... Nafile... Hazırlıklarımı tamamlayana kadar yeni bir ev sahipliğine, bendesin...

Hiç bakma öyle gözlerime.. Senin gibiler getirdi beni bu hale... Senin gibiler yüzsüzleştirdi yüreğimi.. Senin gibiler yüzünden kan damlıyor kirpiklerimden... Hiç kimseden yardım almadan, neşterle kazıyorum senin izlerini...

Her gelen adam olup gidiyor yüreğimden.. Adam gibi sevmeyi öğreniyorlar.. Riyasız.. Ölümüne... Bakıyorlar ki çok ağır sevda dedikleri bu meret, kaldıramıyorlar... 'Bana göre değil sevmeler' deyip basit bir elvedaya yüklüyorlar aşkın koca yükünü...

Hep söylerim ya...

'Keşke'leri çıkardım hayatımdan,
Eyvah'lar bana göre değil...'

'Eyvaahh !' demiyorum hiç, tükenen umutlarımı ardı sıra, 'keşke' lerimi sıralamıyorum... Çünkü ben ADAM GİBİ SEVİYORUM...
Savurmuyorum aşkı vara yoğa... Soğuk ayazların koynuna atmıyorum sevdamı... Ve beceremiyorum yalan dolanı... 'Neysem oyum' diyorum... Nakış nakış işliyorum... İlmek ilmek örüyorum yüreğimde.. O yüzden sevdiğime CANIMIN İÇİ, CANIM, ÖMRÜM, GÖZ NURUM.. diyorum...

Çünkü ben senin gibi vefasızların inadına... ADAM GİBİ SEVİYORUM!!!!

Hasret isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sonforum'un önerileri

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)